بستن

هنرجویان منطقه در کارگاه بازیگری خلاق

هفت‌برکه: کارگاه «بازیگری خلاق، از شناخت تا اجرا» با استقبال هنرمندان شهرهای گراش، لار و اوز به مدت دو روز، پنجشنبه و جمعه ۲۲ و ۲۳ اردیبهشت در دو نوبت صبح و عصر در سینما فرهنگ گراش برگزار شد. این کارگاه با تدریس محمدصادق علی‌پور، فوق لیسانس نمایش، استاد دانشگاه، نویسنده و کارگران نمایش، و با همکاری انجمن نمایش فارس و انجمن نمایش گراش به صورت رایگان برگزار شد.

علی‌پور، مدرس این دوره، درباره‌ی هدف از برگزاری کارگاه گفت: «هدف از این کارگاه، آشنایی هنرجویان با مبانی بازیگری (شناخت بدن، بیان و تربیت حس) بود. در پایان این دوره نیز مطالب آموزش داده شده به صورت یک کار گروهی جمع‌بندی شد.»

علی‌پور در ادامه گفت: «در این دوره نیاز است که آموزش‌های علمی که بر پایه‌ی تئوری‌های جدید در آموزشگاه‌ها و دانشگاه تدریس می‌شود، در سطح شهرستان‌ها برای هنرجویان تئاتر ارائه دهیم تا کارهای هنرجویان پایه‌ی علمی داشته باشد. در این کارگاه هم نمایشنامه‌ها و کتاب‌های مختلفی معرفی می‌شود تا در ادامه نیز هنرجویان بتوانند از آنها استفاده کنند و تمرین‌هایی که به آنها داده شده را دوباره مرور کنند.»

این استاد دانشگاه در مورد ضرورت این کارگاه‌ها هم گفت: «یکی از مهم‌ترین هدف‌های ما این است که باید هنرجویان را به سمت خواندن کتاب‌های تئوریک سوق بدهیم تا این آموزش‌های تجربی و نسل‌به‌نسل جنبه‌ی علمی‌تری بگیرد. امروزه تشویق هنرجویان بازیگری برای خوانش کتب نمایشی یک ضرورت است.»

علی‌پور لازم دید از انجمن هنرهای نمایشی فارس بخصوص مجتبی حسینی قیری، نماینده انجمن در جنوب فارس، تشکر کند.

شامحمدی درباره‌ی برگزاری این کارگاه گفت: «این اولین کارگاهی است که امسال با مشارکت انجمن نمایش استان برای بالا بردن سطح علمی و هنری اعضای انجمن گراش برگزار می‌کنیم. به زودی گواهی شرکت در کارگاه نیز برای شرکت‌کنندگان ارسال خواهد شد. استقبال خوب هنرمندان منطقه از گراش و لار و اوز از این کارگاه ما را دلگرم کرد که در آینده نیز هر دو سه ماه یکبار یک کارگاه در زمینه‌های مختلف هنر نمایش برگزار کنیم. شرکت هنرمندان گراشی در این کارگاه‌ها لازم است، چون از بهمن‌ماه امسال، امتیازبندی گروه‌ها بر اساس شرکت اعضای آنها در اینگونه دوره‌ها انجام می‌شود و این امتیازها برای گرفتن مجوز تمرین و اجرا تاثیرگذار خواهد بود.»

سردبیر پایگاه خبری هفت‌برکه عضو هیات مدیره موسسه فرهنگی هنری هفت‌برکه گراش دکترای ادبیات انگلیسی از دانشگاه تهران

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 نظر
scroll to top