بستن

بوی ماه مدرسه از فروردین

هفت‌برکه: با مصوبه ستاد ملی کرونا همه مدارس از ۱۴ فروردین حضور یخواهد بود.

مدیریت آموزش و پرورش گراش نیز در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که همه مدارس از ۱۴ فروردین به صورت حضوری خواهد بود. تدریس روزانه مدارس به صورت کاملا حضوری بوده و از فضای مجازی تنها به صورت مکمل فعالیت مدارس استفاده می‌گردد.

در مورد اضافه شدن یک ماه به سال تحصیلی پیش‌نهادهایی مطرح شده است ولی هنوز این موضوع نهایی نیست. در اطلاعیه آموزش و پرورش نیز به آن اشاره‌ای نشده است.

دانش آموزان و اولیاء محترم

با سلام
اینک که دو سال از فعالیت‌های مدارس در دوران کرونا می‌گذرد، آموزش و پرورش با دستاوردی کارشناسانه شاهد تاثیراتی منفی از اجرای آموزش‌های غیرحضوری بوده است.

یکی از رویکردهای اصلی آموزش و پرورش ارائه آموزش‌های عمیق و کاربردی، پرداختن به مهارتهای زندگی و تحقق تعلیم و تربیت چند ساحتی است، که این امر در آموزش‌های غیر حضوری به شکلی که مورد انتظار بوده محقق نشده است.

نظر به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا در جلسه ششم فروردین ۱۴۰۱ مبنی بر آغاز فعالیت‌های آموزشی تمامی مدارس کشور از ۱۴ فروردین به شیوه کاملا حضوری، فرصتی دست داد تا آموزش و پرورش شهرستان گراش نیز همزمان با سراسر کشور کلیه مدارس را در تمامی مقاطع تحصیلی اعم از دولتی و غیر دولتی، از روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۱۴ بصورت کاملا حضوری بازگشایی نماید.

ضمن تقدیر و تشکر از همراهی شما اولیاء و دانش آموزان عزیز چند نکته عنوان می‌گردد:

✔️ دستورالعمل اجرایی بازگشایی ۱۴ فروردین به تمامی مدارس شهرستان ابلاغ شده است.

✔️ بازرسان استانی و شهرستانی به صورت برنامه ریزی شده روند فعالیت مدارس را رصد خواهند نمود.

✔️ استفاده از ماسک و تهویه مناسب دو اصل مهم در فعالیت پیش رو می‌باشد.

✔️ کلیه مدارس شهرستان آمادگی کامل جهت بازگشایی مجدد مدارس را دارند.

✔️ از این تاریخ، تدریس روزانه مدارس به صورت کاملا حضوری بوده و از فضای مجازی تنها به صورت مکمل فعالیت مدارس استفاده می‌گردد.

✔️ هر چند که قید و شرطی در خصوص واکسیناسیون دانش آموزان برای حضور در مدرسه نیست اما تاکید می‌گردد یکی از راه‌های مصون ماندن از این بیماری، انجام و تکمیل دوره‌های واکسیناسیون می‌باشد.

✔️ با توجه به تقارن ماه مبارک رمضان با روزهای فعالیت آموزشی مدارس، تنظیم ساعت خواب دانش آموزان در یادگیری و حضور با نشاط در کلاس درس موثر خواهد بود.

✔️ خواهشمند است دانش آموزان و اولیاء محترم مغلوب جوسازی‌های افراد غیر دلسوز که دنبال برنامه‌هایی خاص هستند نشوند و سرنوشت خود را به دست آنان نسپارند.

با سپاس
مدیریت آموزش و پرورش شهرستان گراش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 نظر
scroll to top