هفت‌برکه: در حالی که گمانه‌زنی در مورد انتصاب پنجمین فرماندار گراش افزایش یافته است. شورای شهر گراش در بیانیه‌ای با عنوان «پایانی بر وضع موجود» دیدگاه‌های خود را برای انتخاب فرماندار آینده گراش شرح داده است.

شورای اسلامی شهر گراش در بیانیه ۶ دی‌ماه ۱۴۰۰ خواستار «کناره‌گیری پیکسوتان سیاسی» و انتخاب «فرماندار جوان، متخصص، جهادی و انقلابی، توانمند و پایبند به ارزش‌های راستین» شده است.

Shora Farmandar

متن بیانیه شورای شهر را در ادامه بخوانید:

بسم الله الرحمن الرحیم

عده‌ای در باور و خیال خام خویش، خود را قیّم مردم بزرگ گراش می دانند و برای بر مسند نشاندن افراد ناتوان، سعی در سیادت شهر دارند. شورایی که منتخب رای مردم بوده همیشه همراه و در کنار مردم و با نصب العین قرار دادن خواست و مصلحت مردم تصمیم و اقدام خواهد کرد و هر زمانی که لازم باشد شورایی که بر آمده از دل مردم است با افتخار برای صیانت از حق و حقوق مردم به میدان خواهد آمد و در کنار مردم خواهد ایستاد.

ای کاش در ادبیات سیاسی سیاست‌مردان این شهر ، جایی برای خواست مردم و نمایندگان آنان در شورا بود تا با تحلیل‌های اشتباه و عجولانه خویش با انتخاب افراد ناکارآمد شهر را به بیراهه نبرد و از مسببین وضع موجود شهرستان که پرونده های ناکار آمدی‌شان در پیش چشمان مردم گشوده مانده است، در پست‌های کلان شهر استفاده نکنند.

اینجانبان اعضای شورای ششم گراش انتخاب فرماندار جوان، متخصص، جهادی و انقلابی، توانمند و پایبند به ارزش های راستین را حق مردم فهیم گراش می دانیم و برای این امر خطیر از هیچ تلاشی کوتاهی نمی کنیم و ضمن تقدیر از زحمات پیشکسوتان سیاسی درخواست می کنیم برای پیشبرد اهداف کلان شهر از سمت هایی که در آن ها موفقیتی نداشته و نخواهد داشت کناره گیری نموده که در آینده ای نزدیک به لطف ایزد منان نخبگان جوان و شایستگان را در سمت‌های مختلف مدیریتی شهرستان در خدمت مردم ببینیم.
و از نماینده محترم مردم در مجلس و استاندار ارجمند و ولایی فارس درخواست داریم با معرفی فرمانداری جوان، جهادی و متخصص و توانمند از بروز اختلافات و تنش های آینده در شهر گراش جلوگیری نمایند.

با تشکر
شورای اسلامی شهر گراش