هفت‌برکه: دکتر عین‌اللهی، وزیر بهداشت و درمان، در سفری کوتاه به گراش، دو بخش پرتودرمانی و شیمی‌درمانی را در بیمارستان گراش افتتاح کرد.

به گزارش هفت‌برکه، صبح ۲۲ مهرماه ۱۴۰۰ رییس جمهور و اعضای دولت راهی استان فارس شدند. وزیر بهداشت و درمان نیز به عنوان نماینده دولت در سفر کوتاه به چهار شهرستان لارستان، گراش، اوز و خنج سفر کرد. در گراش تنها فرصت افتتاح دو بخش رادیوتراپی و شیمی‌درمانی فراهم شد.

Vazir

بخش‌ «رادیوتراپی» و بخش جدید «شیمی درمانی» در ساختمان در دست ساخت کلینیک تخصصی و فوق تخصصی مولی‌الموحدین(ع) گراش قرار دارد.

بخش رادیوتراپی درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی مولی‌الموحدین(ع) با تامین هزینه‌ای بالغ‌ بر دو میلیون و چهارصد هزار یورو توسط دو نیک‌اندیش گراشی و افزون‌بر ۲ میلیارد تومان تجیهزات که از یک ماه پیش آغاز به کار کرده بود، رسما افتتاح شد. این دستگاه یکی از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های موجود در کشور برای درمان انواع سرطان است. (در مورد رادیوتراپی در هفت‌برکه بخوانید)

بخش شیمی‌درمانی بیمارستان گراش نیز از کلینیک سرطان که دارای ۵ تخت بود به محل جدید منتقل شد. تخت‌های شیمی درمانی در دو بخش مجزا ویژه بانوان و آقایان با هزینه‌ای بالغ‌بر ۲ میلیارد تومان به ۲۲ تخت افزایش یافته است.

کل زمان حضور وزیر بهداشت از ورود به گراش تا زمان خروج، حدود ۳۵ دقیقه به طول انجامید. دکتر عین‌اللهی بعد از گراش راهی اوز شد تا از دانشکده بهداشت اوز بازدید کند و عصر امروز به دیگر اعضای دولت در شیراز خواهد پیوست.

photo 2021 10 14 10 35 11