هفت‌برکه: در اعتراض به جابجایی سید محمدرضا خداپرست، رییس اداره ورزش و جوانان گراش، ۳۰ نفر از روسای هیات‌های ورزشی گراش، رئیس نمایندگی ورزش و جوانان بخش ارد، و معاون ورزش بانوان اداره گراش از سمت‌های خود استعفا دادند.

در روزهای اخیر خبر برکناری رییس اداره ورزش و جوانان با واکنش‌های شدیدی از سوی ورزشکاران مواجه شده است. آنها طوماری را نیز در حمایت از او به فرماندار شهرستان گراش نوشته بودند (خبر در هفت‌برکه). اما با جدی شدن برکناری خداپرست، در یک همبستگی کم‌نظیر، تصمیم به ارسال یک استعفای دسته‌جمعی خطاب به حاجی‌زاده، مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس، گرفته‌اند.

در متن نامه‌ی استعفای دسته‌جمعی از «بی‌مهری فرماندار» و بی‌اعتنایی به حمایت‌های ۱۴۰۰ نفری جامعه ورزش گراش گلایه شده است. در پایان نامه درخواست این ورزشکاران اینگونه مطرح شده است: «اینجانبان روسای هیات‌های ورزشی شهرستان گراش استعفای دسته‌جمعی خود را تا حصول نتیجه و اجرای عدالت و بازگشت آقای خداپرست، ریاست ورزش و جوانان گراش به این شهرستان اعلام می داریم تا قربانی شدن ورزش به دست سیاسیون که مدت زمان کوتاهی از حضورشان در شهرستان می گذرد نباشیم.»

14000206 Estefa Varzesh

متن کامل استعفای دسته‌جمعی ورزشکاران را در زیر بخوانید.

 

جناب اقای دکتر حاجی زاده

مدیرکل محترم ورزش و جوانان فارس

باسلام

احتراما مستحضر هستید که مدتی است جامعه ورزش شهرستان گراش مورد بی مهری قرار گرفته است و فرماندار محترم شهرستان گراش دستور برکناری اقای محمدرضا خداپرست ریاست محترم اداره ورزش و جوانان شهرستان گراش را به جنابعالی داده است و روز گذشته مورد بی مهری در فرمانداری واقع شده است که با فشارهای زیاد استعفا و خداحافظی اقای خداپرست به همراه داشته است و حمایت های ۱۴۰۰ نفری جامعه بزرگ ورزش را بی اعتنا بوده اند. به طوریکه تلاش های اقای خداپرست که خود رنج کشیده ورزش در سطوح ملی می باشد به طرق مختلف نادیده گرفته شده و یا کم اهمیت جلوه داده شده است. با وجود تعطیلی کامل نیمی از سال و همکاری همه جانبه هیات ها و باشگاه های ورزشی گراش که ضرر مالی سنگینی متقبل شده اند با ستاد کرونا شهرستان، حضور سه تیم در لیگ برتر و دسته یک باشگاه های کشور که کمتر شهرستانی از این موفقیت برخوردار می باشد و کسب مقام در لیگ های کشوری و چندین مقام کشوری ورزشکاران این خطه افتخارات بزرگی برای اولین بار در تاریخ ورزش گراش رخ داد که موجب شادی ورزشکاران و مردم شریف گراش و توسعه ورزش شهرستان گردید که مورد تایید جنابعالی نیز می باشد.

در پایان ضمن ارزوی موفقیت و قبولی طاعات و عبادات جنابعالی در این ماه مبارک لذا بواسطه این تصمیمات اشتباه و عجولانه فرماندار محترم و به این سیاست غلط و همچنین بی تفاوتی حضرتعالی نسبت به ورزشکاران، مربیان و داوران ورزش شهرستان گراش که موجب دلسردی جامعه بزرگ و قشر جوان این خطه جنوب استان و درخواست اجرای عدالت به خواسته و به حق مردم شریف و بزرگ شهرستان گراش می باشند از طرف مسولین محترم اداره کل ورزش و جوانان و استانداری فارس اینجانبان روسای هیات های ورزشی شهرستان گراش استعفای دسته جمعی خود را تا حصول نتیجه و اجرای عدالت و بازگشت اقای خداپرست ریاست ورزش و جوانان گراش به این شهرستان اعلام می داریم تا قربانی شدن ورزش به دست سیاسیون که مدت زمان کوتاهی از حضورشان در شهرستان می گذرد نباشیم چرا که ارزش سلامت و شادابی نوجوانان و جوانان فرزندان مردم شریف شهرستان گراش که ولی نعمتان این مرز و بوم می باشند خیلی بیشتر از اینهاست.

 

۱) محسن افشار (رئیس هیات انجمن های ورزشی)

۲) یعقوب وفایی فرد (رئیس هیات کبدی)

۳) علیرضا دانشور (رئیس هیات کشتی)

۴) حسن جبرالدینی (رئیس هیات بدمینتون)

۵) طیبه جعفریان (رئیس هیات نجات غریق و غواصی)

۶) مصطفی دانشور (رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام)

۷) سید روح الله موسوی (رئیس هیات کاراته)

۸) حمزه حسینی (رئیس هیات کوهنوردی)

۹) مرتضی موغلی (رئیس هیات تنیس روی میز)

۱۰) علی بیضایی (رئیس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی)

۱۱) صادق فروزان (رئیس هیات شنا،شیرجه و واترپلو)

۱۲) رباب پالایش (معاونت ورزش بانوان)

۱۳) صادق ظرافت (رئیس هیات تکواندو)

۱۴) عباس مهیایی (رئیس هیات ورزش های رزمی)

۱۵) جواد خواستار (رئیس هیات کونگ فو و هنرهای رزمی)

۱۶) محمدکاظم چرخی (رئیس هیات دومیدانی)

۱۷) سلمان مهرابی (رئیس هیات سوارکاری)

۱۸) مهدی مهرابی (رئیس هیات والیبال)

۱۹) اسد محبی (رئیس هیات ووشو)

۲۰) علی اصغر اندیشه (رئیس هیات دوچرخه سواری)

۲۱) اسماعیل فروزان (رئیس هیات ورزش همگانی)

۲۲) یوسف صدرزاده (رئیس هیات بسکتبال)

۲۳) مهدی زمانی (رئیس هیات شطرنج)

۲۴) مهدی محمدزاده (رئیس هیات تیراندازی)

۲۵) محمد مهرابی (رئیس هیات ژیمناستیک)

۲۶) قاسم هوشیار (رئیس هیات ورزش روستایی عشایری)

۲۷) زهرا نظافت (رئیس هیات هندبال)

۲۸) حسن جعفری (رئیس هیات اسکیت)

۲۹) غلام قاسمی (رئیس هیات زورخانه ای و کشتی پهلوانی)

۳۰) احسان جوکار (رئیس هیات فوتبال)

۳۱) حسن دیباچی (رئیس هیات تنیس خاکی)

۳۲) احمد اسکندری (رئیس نمایندگی ورزش و جوانان بخش ارد)

 

رونوشت:

استاندار محترم استان فارس

نماینده محترم لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی

امام جمعه محترم گراش

حراست محترم استانداری فارس

حراست محترم اداره کل ورزش و جوانان فارس

معاونت محترم ورزش قهرمانی اداره کل فارس