هفت برکه: بعد از یک سال و نیم پیگیری انجمن حمایت از زندانیان شهرستان گراش تشکیل شد.

Anjoman Emayat Zendan

به گزارش هفت برکه، بعد از برگزاری دو جشن گلریزان با هدف آزاد سازی زندانیان جرایم غیرعمد، انجمن حمایت از زندانیان با هدف تجمیع و ساماندهی کمک‌های مردمی و در جهت حمایت از زندانیان در شهرستان گراش تشکیل شد.

قاسم فرسوده، معاون سیاسی فرمانداری گراش در خصوص نحوه تشکیل انجمن حمایت از زندانیان گفت: «الحمدلله پس از یک سال و نیم پیگیری مجوز لازم برای انجمن حمایت از زندانیان شهرستان گراش از تهران اخذ شد. هدف از تشکیل این انجمن و با توجه به درخواست خیرین، تجمیع و ساماندهی کمک‌های مردمی و خیرین در جهت حمایت از زندانیان و با اولویت زندانیان جرایم غیر عمد بومی و خانواده‌های آن‌هاست.»

فرسوده در مورد ضرورت تشکیل این انجمن گفت: «بعد از برگزاری دو جشن گلریزان در شهرستان گراش از زندان درخواست می‌دادند که جشن گلریزان ادامه داشته باشد و البته خیرین هم انتظار داشتن که اولویت آزادی زندانیان بومی باشد ولی زندان می‌گفت که پول در حساب زندان باشد و تصمیم برای آزادسازی با زندان باشد که البته خیرین ما هم حق داشتند پس تصمیم گرفتیم که بحث مستقل شدن را دنبال کنیم و انجمن حمایت از زندانیان را تشکیل دهیم.»

فروسوده با اشاره به اعضای تشکیل دهنده انجمن حمایت از زندانیان افزود: «اعضای انجمن به این شکل است که دادستان(یا رئیس دادگستری شهرستان)، رئیس زندان شهرستان و فرماندار وقت از اعضای حقوقی و  عبدالکریم جعفری، رحمت مهیایی و خودم به عنوان سه معتمد و خلیل غلامی هم به عنوان مدیرعامل در انجمن حضور داریم. بعد از برگزاری مجمع عمومی که متشکل از خیرین است یک بازرس هم انتخاب می‌شود. مجوز انجمن یک ساله صادر شده است و  اگر در کار خود موفق بود مجوز مجدد تمدید می‌شود.»

13980420 Dadgostari Farsoodeh

درباره اولین و دومین جشن گلریزان در هفت‌برکه بخوانید (اولین جشن) (دومین جشن)