هفت‌برکه – گریشنا: همزمان با سفر وزیر ورزش و جوانان به خنج، جمشید تقی‌زاده معاون امور استان‌های این وزارتخانه به گراش سفر کرد. حضور و بازدید از مجموعه ورزشی محبی تنها برنامه معاون وزیر ورزش و جوانان در گراش بود.

فرماندار گراش و رییس اداره ورزش و جوانان در این بازدید درخواست‌های ورزشی شهرستان را مطرح کردند. تکمیل زمین چمن مصنوعی بزرگ، احداث خوابگاه، تاسیس خانه جوان، تکمیل سالن ورزشی ارد، تکمیل چمن مصنوعی زینل‌آباد و احداث چمن مصنوعی در لب‌اشکن، حسین‌آباد و کنگ و ریشه مهمترین خواسته‌های مطرح شده در این جلسه بود.

به گزارش حجت عابدی،ظهر پنجشنبه دهم بهمن ماه جلسه بررسی نواقص و رفع مشکلات حوزه ورزش و جوانان شهرستان گراش با حضور اصغر فرودی فرماندار گراش، جمشید تقی‌زاده معاون پالمانی، حقوقی و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان، جمشید جعفرپور رئیس کمیسیون فرهنگی و نماینده مردم شهرستان‌های لارستان،خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی، معاون اداره کل ورزش و جوانان، معاونان سیاسی و عمرانی فرمانداری، جانشین فرماندهی نیروی انتظامی، رئیس اداره ورزش و جوانان و برخی از مسئولین هیات های ورزشی در مجموعه ورزشی محبی برگزار شد.

13981110 Varzesh 1

فرماندار گراش: زمینه برای پیشرفت جوانان گراش فراهم شود

 اصغر فرودی فرماندار گراش در این جلسه با تشریح مشکلات حوزه ورزش و جوانان در این شهرستان گفت: تکمیل زیر ساخت‌ها و پروژه‌های نیمه تمام ورزشی شهرستان نیازمند نگاه ویژه در تخصیص اعتبارات ملی از سوی وزارت ورزش و جوانان است.

اصغر فرودی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید گام‌های ارزشمندی در جهت توسعه ورزش و تربیت بدنی در شهرستان گراش برداشته شده است، اظهار داشت: نمونه بارز عملکرد دولت در حوزه ورزش تکمیل فاز یک مجموعه ورزشی محبی است که با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد تومان توسط وزیر ورزش و جوانان به بهره برداری رسید.

وی از افتتاح دو طرح چمن مصنوعی در شهر ارد و روستای اغصه خبر داد و افزود: دو زمین فوتبال چمن مصنوعی با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان در دهه فجر امسال در شهر ارد و روستای آغصه آماده بهره برداری است و مقدمات ساخت زمین چمن مصنوعی در روستای زینل‌آباد با مشارکت خیرین فراهم شده و امیدواریم تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد.

رئیس شورای ورزش شهرستان گراش با بیان اینکه خیرین گراشی در عرصه ورزش پیشگام هستند، افزود: خیرین بازوان و سرمایه های توسعه و آبادانی کشور هستند و سنگ بنای بسیاری از پروژه‌های ورزشی در شهرستان گراش توسط خیرین بنا نهاده شده است.

فرماندار گراش با بیان این که شهرستان گراش یک شهرستان ورزش خیز است، تسریع کرد: حضور ورزشکاران در مسابقات کشوری و بین المللی گویای این مطلب است و بارها شاهد بودیم که نام جوانان گراشی به عنوان نمایندگان استان فارس در مسابقات به اهتزاز در امده که نمونه آن می‌توان به تیم‌های فوتبال هلال احمر، تنیس، تکواندو، اسب سواری و ورزش بانوان اشاره کرد.

اصغر فرودی با تاکید بر این که زمینه برای پیشرفت جوانان گراش فراهم شود، گفت: جوانان گراشی در زمینه‌های مختلف دارای استعدادهای بی‌نظیر هستند که امید است با ایجاد بستر مناسب از جانب وزارتخانه و اداره کل ورزش و جوانان زمینه را برای پیشرفت آن‌ها ایجاد کنیم.

وی نبود خوابگاه ورزشی را معضلی برای میزبانی‌ مسابقات قهرمانی دانست و افزود: نبود خوابگاه ورزشی، میزبانی مسابقات قهرمانی توسط هیات‌های ورزشی را با مشکل مواجه کرده است.

فرودی کمبود زمین چمن سد راه توسعه ورزش فوتبال در گراش عنوان کرد و گفت: در حال حاضر تیم جوانان هلال احمر گراش به عنوان نماینده استان فارس در مسابقات لیگ دسته یک کشور حضور دارد و ما مجبور هستیم برای میزبانی مسابقات از زمین چمن شهرهای همجوار استفاده کنیم

وی با اشاره به اینکه شهرستان گراش نیازمند تشکیل خانه جوان است، خاطر نشان ساخت: با توجه به اهمیت قشر جوان، تشکیل خانه جوان در شهرستان گراش امری ضروری است که باید به ‎صورت جدی پیگیری شود.

فرماندار گراش با اشاره به چالش های ورزشی در بخش ارد و دهستان‌های فداغ و خلیلی و تاکید بر لزوم توسعه ورزش در مناطق محروم، گفت: توسعه ورزش روستایی و ایجاد خانه های ورزش در روستاها به تقویت بعد همگانی و قهرمانی ورزش کمک کرده و موجب کشف استعدادهای ناشناخته می شود.

اصغر فرودی فرماندار گراش تکمیل زمین چمن مصنوعی بزرگ ورزشگاه محبی، احداث خوابگاه ورزشی، تجهیز سالن‌های ورزشی به سیستم سرمایشی و گرمایشی، اختصاص بودجه ملی عمرانی، ساخت جایگاه ویژه ورزشگاه شهدا، تاسیس خانه جوان، تکمیل سالن ورزشی ارد ، تکمیل زمین چمن مصنوعی در روستای زینل آباد، احداث زمین چمن مصنوعی در روستاهای لب اشکن،حسین آباد،کنگ و ریشه، ارتقاء نمایندگی ورزش جوانان و تشکیل چارت سازمان، راه اندازی نمایندگی ورزش و جوانان در بخش ارد ، حمایت از رشته‌ها و تیم‌های ورزشی از مهمترین خواسته های خود عنوان و خواستار پیگیری آن شد.

معاون وزیر ورزش: قول به مردم باید صادقانه باشد

جمشید تقی‌زاده معاون پارلمانی، حقوقی و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان در گراش گفت: هفته آینده تیمی را برای بررسی مشکلات سخت افزاری و نرم‌افزاری حوزه ورزش و جوانان از وزارتخانه اعزام خواهیم کرد تا از صفر تا صد مسائل را بررسی و اولویت بندی شود.

وی افزود: سعی کنیم قولی را که به مردم می‌دهیم قولی باشد که مردم صادقانه از مسئولین می‌شنوند. نه قولی بدهیم و زمانی که بر می‌گردیم به قولمان عمل نشده باشد.

تقی‌زاده نسبت به رفع مشکلات حوزه ورزش و جوانان تاکید کرد و گفت: برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در گراش طبق برنامه اولویت‌بندی و زمان‌بندی شده، وزارت خانه تمام قد حمایت می‌کند.

جمشید جعفرپور نماینده مردم شهرستان‌های لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی در این جلسه با بیان این که مشکلات از زبان فرماندار مطرح شد بر اولویت‌بندی آن‌ها تاکید کرد و گفت: ساخت زمین چمن مصنوعی و حمایت از رشته‌

های ورزشی و تیم‌های فوتبال و ساخت خوابگاه ورزشی از اولویت برخوردار هستند.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: حضور تیم جوانان هلال احمر گراش در لیگ دسته یک کشور باعث افتخار منطقه است. انتظار است با حضور مدیران تیم جلسه‌ای در مرکز برای رفع مشکلات ان که خواسته ما و جامعه ورزشی است، گرفته شود.

وی بر ساخت زمین چمن مصنوعی بزرگ در مرکز شهرستان گراش تاکید کرد و گفت: اولویت ساخت زمین چمن مصنوعی در حوزه انتخابیه با گراش است و ما به طور جدی ان را دنبال می‌کنیم. همچنین مصوبه ساخت سالن در بخش ارد نیاز به پیگیری دارد.

در این جلسه ثابت رئیس اداره ورزش و جوانان گراش گزارشی از ظرفیت رشته‌های ورزشی و پتانسیل شهرستان در این حوزه گفت و در غیاب برخی چهره‌های شناخته شده ورزش گراش که در این دیدار حضور نداشتند، علی بیضایی و روح الله موسوی مشکلات هیات‌های موتورسواری و تکواندو را بیان کردند.